חיים אבני

חיים אבני נולד בתל אביב ביום ל' במנחם אב תרצ"ב (1 בספטמבר 1932).

בהיותו כבן  10 שנים הצטרף לבית"ר,  ובהיותו כבן 14 הצטרף עם כל אנשי יחידתו בבית"ר לאצ"ל.

אחיו, לוחם האצ"ל צבי הי"ד (שנפצע אחר כך בקרב על פלוג'ה  ונפטר ביום י"ח בכסלו תש"ט [20 בדצמבר 1948]), נעצר באוגוסט 1945 על-ידי הבריטים בבית הוריו,    ובאותה הזדמנות נעצר גם חיים למשך יממה אחת. בפעם אחרת נעצר חיים לאחר שנתפס בעת ניסיון להבריח חומר נפץ לכלא עכו כשביקר שם את אחיו. הוא שוחרר מקץ שעות אחדות כיוון שהורי האסירים האחרים הכריזו אז אולטימטיבית כי לא יעזבו את שטח בית הכלא בלי שישוחרר גם "הילד".

חיים שירת בחת"ם והדביק כרוזים. כן עסק בפעילויות שונות, כגון יריות על "בית המדידות" שברחוב לינקולן בתל-אביב בעת פעולת ההחרמה של האצ"ל במשטרת רמת-גן  (ה-23 באפריל 1946), כדי לרתק לשם כוחות בריטים,  וכן  העביר מכתבים סודיים ממיפקדת האצ"ל לאסירים בבתי הכלא.

בסוף 1947 סיים קורס סגנים שהתחיל בבתי ספר שונים בתל-אביב (בשעות הערב), ואימוני השדה והנשק של החניכים נערכו בהר נפוליאון ברמת-גן, והסתיים  במחנה "שמשון", הוא מחנה "גהה", בואכה פתח-תקוה.   

עם תחילת פעולות האיבה הערביות בעקבות החלטת האו"ם על הקמת  מדינה עברית בחלק משטח ארץ-ישראל,  נשלח להגן על שכונת התקוה בתל אביב מפני הפורעים הערבים מהכפר הסמוך סלמה. בסיסו היה אז בבית ספר אליאנס,  ושם עסק גם בייצור חומרי נפץ.

התגייס לצה"ל ושימש כסמל מחלקה, ואחר כך שירת במילואים עוד כ-35 שנה, מתוכן 5 שנים בהתנדבות.

למד באוניברסיטה כלכלה וחשבונאות והוסמך כרואה חשבון.

עבד כמבקר פנימי, מנהל אבטחת מידע ומבקר מעילות וטעויות עד ליציאתו לגימלאות.

לאחר פרישתו  לגימלאות התנדב לעמותות שונות, ובין השאר שימש כיו"ר עמותת ותיקי האצ"ל בחולון.

על פעילותו ההתנדבותית קיבל את מגן המתנדב המצטיין מידי ראש עיריית חולון.

חיים נשוי לשושנה ולהם 4 ילדים ו 11 נכדים. בני הזוג מתגוררים כיום בדיור מוגן בראשון-לציון.